Wianki, stroiki, wieńce….

utworzone przez gru 26, 20121 komentarz

Zima to dla mnie czas małej aktywności ogrodniczej i dlatego z okazji Świąt Bożego Narodzenia, chciałam mieć w domu trochę mojego, żywego, zielonego ogrodu.

Pogoda nie zachęca do spacerów, ani innego oglądania roślin, niż przez szybę okna.  Znalazłam, jednak, sposób na to, by poczuć zapach świeżych roślin i mieć je na wyciągnięcie ręki.

IMG_2075-2

Po dwóch dniach zmagań i obmyślania powstały w całości naturalne (no może za wyjątkiem małych ozdób) wianki i stroiki świąteczne 🙂 Długie poszukiwania podkładów wiklinowych spełzły na niczym i właśnie dzięki temu odkryłam, że bazę można zrobić samemu z gałązek dzikiego wina 🙂 W ogrodzie znalazłam też gałązki jodły, kosodrzewiny i świerka. Całości dopełniły szyszki i orzechy. Pozostało je pomalować i przykleić, dodać suszone owoce i trochę kupionych ozdób. Z takiego zapasu materiału wyszły 2 wianki i 2 stroiki 🙂 Zapach lasu momentalnie zagościł w każdym kącie domu. Koszt zrobienia minimalny, dużo frajdy, satysfakcja gwarantowana 😉  Pieniądze zaoszczędzone na kupnie wianków, na pewno wydam na wiosnę, na coś do ogrodu 🙂

Powstały takie cuda 🙂

Bożonarodzeniowy wianek

świąteczny wianek

świąteczna ozdoba

Bożonarodzeniowy wianek

świąteczny wieniec

wianek na stolik

ozdoba z jodły

świąteczna ozdoba na stół

SKOMENTUJ:)

 

1 komentarz

  1. Betysia

    Wiankowe szalensto dopadlo chyba kazdego z nas hihi:):):)!!!!
    ale coz…czas wianki sciagac i…do nastepnego grudniowego szalenstwa:)!!!!
    buziam:)!!!!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *