Sundaville po zimie

utworzone przez kwiecień 3, 20130 komentarzy

Sundavilla budzi na moim blogu największe zainteresowanie ze wszystkich opisywanych przeze mnie roślin.

Do tego kończy się zima i wiele osób ma problem z tym, jak teraz postępować ze swoimi roślinami. Już samo przezimowanie jest wyczynem, dlatego nie można teraz pozwolić na jego zmarnowanie. Zatem teraz rady dla tych szczęśliwców, którym udała się sztuka przeczekania zimy.

Sundaville

czerwone kwiaty Sundaville

Wiosną możecie przyciąć swoje sundeaville żeby się rozkrzewiły, ale dopiero jak ruszy wegetacja, nie wcześniej. W sytuacji coraz większej ilości światła odstępy pomiędzy liśćmi będą coraz krótsze, a sama roślina coraz gęstsza. Ciąć trzeba tak by zachować w miarę równe odstępy między liśćmi starej rośliny, a nowymi przyrostami. Najlepiej jest ciąć za trzecimi liśćmi, ale jak ktoś ma dłuższe, dobrze zachowane pędy, może je przyciąć nieco dalej. Po tym zabiegu możemy zacząć powoli  zwiększać podlewanie i stosujemy pierwsze nawożenie. Tutaj musimy pamiętać żeby zastosować bardziej niż zwykle rozcieńczony nawóz. Dajmy szansę obudzić się roślinie. W przypadku, gdy przed sezonem przesadzimy sundaville do większej donicy i innej ziemi,  trzeba standardowo, odczekać co najmniej miesiąc i dopiero po tym czasie zacząć ją zasilać.  Jeśli pogoda jest stabilna, wystawiamy roślinę na zewnątrz i zwiększamy częstotliwość podlewania. Uważajmy tutaj, by nie przesadzić z wodą, bo sundaville tego nie  lubią. Bądźmy czujni. W razie wiosennych przymrozków może być konieczne wniesienie roślin jeszcze na kilka nocy do cieplejszego pomieszczenia. Pamiętajmy, ze roślina wyniesiona z ciepła jest bardzo delikatna. Hartujmy ją stopniowo. Powodzenia!

Sundaville

kwiat Sundaville

PS. Dla fanów sundaville jest dobra wiadomość. Ta roślina jest już dostępna nie tylko w kolorze czerwonym, ale i  w białym i różowym. Niech tego lata wszystkie balkony i tarasy wybuchną tymi wspaniałymi kwiatami!

SKOMENTUJ:)

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *