Strona i blog Ogrodowe Sprawy (pierwotnie Zielonastrefa) powstały z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że prawdę mówiąc, nie potrafię myśleć o niczym innym, jak tylko o roślinach i  moim ogrodzie. Każdego ranka rozpoczynam dzień od “obchodu”. Każdy wyjazd to okazja do zdobycia nowych cudów natury, a  wieczór to  przeglądanie aukcji i forów internetowych z roślinami.

Moim ulubionym zajęciem jest ogrodowe szaleństwo, czyli ciągłe dążenie do perfekcji na moich podkrakowskich 12 arach. Pod tym adresem będą stopniowo pojawiały się opisy moich roślin, ich zdjęcia, nowości z dziedziny ogrodnictwa i wszystko to, co idzie w parze z ogrodnictwem, architekturą krajobrazu czy hortiterapią. Będą także wpisy wychodzące na przeciw pytaniom i problemom czytelników. Chcę, aby ta strona była pomocna dla wielu ludzi. By treścią odpowiadała na tematy budzące największe zainteresowanie. Obiecuję, że odpowiem na każde zapytanie, pomogę przy wyborze roślin, wskażę co zrobić by lepiej rosły 🙂 Zachęcam więc do komentowania, pytania i zawracania głowy ;-).

Mam nadzieję, że prowadzenie tej strony przyniesie mi dużo satysfakcji, sprawi  frajdę, pomoże uporządkować, przyswojoną wiedzę ogrodniczą i pozwoli przedstawić moje ogrodnicze osiągnięcia.

Jeżeli moje wpisy przydadzą się osobom o podobnych zainteresowaniach, to bardzo będzie mnie to cieszyć i nakręcać do dalszych działań 🙂 Może wspólnie rozsiejemy wiedzę, dobre nawyki pro-ekologiczne i pokażemy, że grzebanie w ziemi jest fajne!

Milena Pruś