Ogród w kolorze niebieskim

utworzone przez kw. 16, 20160 komentarzy

Ostatnio, bez wątpienia najmodniejszym kolorem w ogrodach jest kolor biały, ale co byście powiedzieli na ogród w korze niebieskim?

hiacynt w odcieniu blue

hiacynt w odcieniu blue

Wpadłam na taki pomysł, stojąc przy jednej z moich rabat i obserwując moje hiacynty. I wiecie co? Obok hiacyntów kwitną teraz szafirki, a za nimi rosną ostróżki, które latem również zakwitną na niebiesko.

syberyjski niebieski

W czerwcu, na innej mojej rabacie pojawią się irysy syberyjskie i biało-niebieskie irysy amerykańskie. Do tego wyśmienitego towarzystwa dołączę jeszcze orliki i dzwonki karpackie. A teraz na skarpach króluje kwitnący na niebiesko barwinek.

Ogród w kolorze niebieskim nie oznacza całkowitej rezygnacji z innych barw. Doskonałym połączeniem jest duet biało-niebieski. Takie zestawienie kolorów, dodaje ogrodowym zakamarkom elegancji i spokoju. Dzięki tym rozwiązaniom, czas spędzony w towarzystwie roślin, będzie dla nas bardzo przyjemny. Biało-niebieskie zestawienie kolorystyczne, sprzyjać będzie wyciszeniu i odpoczynkowi od nadmiaru bodźców, których przecież doświadczamy każdego dnia.

niebieski-ogrod

Gdybyście chcieli zafundować  sobie niebieski kącik w ogrodzie, nie zapomnijcie o dąbrówce, kocimiętce, przetaczniku siwym czy płomyku kanadyjskim. Wielosił błękitny i niezapominajki też wpiszą się w Wasz plan.

niebieska hortensja

hortensja o niebieskich kwiatach

Niebieski kolor możemy w ogrodzie mieć nie tylko za sprawą kwiatów. Jeśli lubimy mocny efekt, postawmy na prusznika czy hortensje o odpowiednich kwiatach. Na pergole czy  trejaże proponuję powojnik Blue Explosion.

Oczywiście wachlarz możliwości jest znacznie szerszy, ale ja ograniczyłam wybór roślin do tych rzeczywiście niebieskich 🙂

SKOMENTUJ:)

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *