Ogród pełen lawendy

utworzone przez sie 1, 20210 komentarzy

Ogród pełen Lawendy znajduje się w Ostrowie, niedaleko Krakowa.

Właściciele Barbara i Andrzej Olender już 15 lat temu postanowili wyczarować na swojej ziemi kawałek Prowansji. Pomysł wydawał się szalony, a jednak udało się. Na powierzchni ok. 2 ha rośnie 8 odmian lawendy: Munstead, Hidcote Blue, Hidcote Blue Strain, Blue Scent i lawandyny: Grosso, Phenomenal, Edelweiss, Graphenhall. Lawenda posadzona jest w charakterystyczne trójkąty, przez które prowadzą kręte ścieżki. Z lotu ptaka wygląda to bajecznie. Od czerwca do lipca, czyli w okresie kwitnienia lawendy, kiedy to ogród jest otwarty dla zwiedzających, pojawiają się miliony pszczół, trzmieli i motyli.

Ogród można zwiedzać w godzinach od 4.00 do 21.00. Wielu pasjonatów pięknych widoków przyjeżdża tutaj na wschód słońca. To piękne miejsce służy nie tylko podziwianiu, ale i jest uwieczniane na przeróżnych sesjach zdjęciowych. Kiedy już się napatrzymy, zrobimy milion zdjęć, możemy na miejscu spróbować specjalnych lodów, wypić lemoniadę, kawę i oczywiście wszystko to z lawendy.

Nie inaczej jest z syropem do herbaty i drinków. Możemy też dowiedzieć się jak właściwie ususzyć lawendę, jak używać jej w kuchni lub jak ją wykorzystywać w kosmetologii. Na miejscu można kupić wyroby z lawendy takie jak wianki czy pachnące woreczki. W Ogrodzie pełnym Lawendy możemy zrelaksować się wśród pięknych roślin i pielęgnować te wspomnienia aż do następnego roku, kiedy to lawenda znowu zakwitnie🙂 Zapraszam do obejrzenia filmu z tego cudnego miejsca.

SKOMENTUJ:)

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *