Nie stało się nic? – głóg dwuszyjkowy Paul’s Scarlet

utworzone przez sty 20, 20122 Komentarze

Jesienią w okolicy mojego domu, w ramach “porządków”, wraz z dziko rosnącymi krzakami, został wycięty!!!! wspaniały okaz głogu dwuszyjkowego odm. Paul’s Scarlet. Od paru już lat zachwycałam się tym drzewem, kombinując, czy mogę je jakoś rozmnożyć. Szczęście w nieszczęściu, że zdążyłam mu zrobić zdjęcia w czasie jego ostatniego kwitnięcia.

Oto i on: głóg dwuszyjkowy odm. Paul’s Scarlet (którego już niestety nie ma)

głóg Paul’s Scarlet

Zadziwiająca jest ludzka głupota. Jak można wyciąć, na opał, stosunkowo niewielkie drzewo, którego pień ma w obwodzie maksimum 30cm? Najciekawsze jest to, że właściciel terenu i drzewa, pewnie nawet nie wie co się stało i co tam miał 🙁 bo on tylko zlecił czyszczenie działki z krzaków, tyle, że “czyściciele” poszli za daleko 🙁

Szkoda mi tego drzewa bo wspaniale kwitło i dawało schronienie wielu ptakom.  Długie kolce zniechęcały do polowania w gęstwinie gałęzi, koty i inne drapieżniki. Nigdy nie widziałam żeby to drzewo miało jakieś problemy z grzybami czy szkodnikami. Nie wiem czy wiecie, ale głóg ten doskonale znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego tak często sadzony jest w miastach.

głóg dwuszyjkowy

Myślę, że to drzewo zasługuje na uwagę, zwłaszcza właścicieli niedużych ogrodów.

SKOMENTUJ:)

 

2 komentarze

 1. Kasia

  Och! Jaki wspaniały kolor kwiatów. Szkoda że nie udało ci się rozmnożyć

  Odpowiedz
  • Milena

   też żałuję i witam u mnie 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *