Klon jesionolistny Flamingo – klony cz. III

utworzone przez lip 10, 20120 komentarzy

Flamingo to odmiana klonu, chyba jedna z częściej występujących w naszych ogrodach. Wybieramy go dzięki ubarwieniu liści i stosunkowo małym rozmiarom.

Klon ten bez problemu zmieści się nawet w mniejszym ogrodzie, a dodatkowo na pewno go ozdobi. Flamingo pochodzi z Ameryki Północnej. Jego liście są dwubarwne, zielono- białe, przy czym zawsze, krawędź liścia jest biała. Młode przyrosty tego klonu są różowe. Nie jest to drzewo problemowe, nie przemarza i nie wymaga stałej opieki. Nie ma też większych wymagań co do gleby.

Klon ten najlepiej będzie rósł w miejscu słonecznym i lekko zacienionym. Dorosłe egzemplarze osiągają wysokość do 20 m, jednak te szczepione na pniu z pewnością tak duże nie będą- osiągają do 5 m. Klon ten rośnie bardzo szybko, dla zmniejszenia jego objętości, można go ciąć.  Dobrze znosi okresy suszy i zanieczyszczenie powietrza. Jego dodatkową zaletą jest to, że jako jeden z pierwszych, rusza po zimie.

liście klonu Flamingo

dwukolorowe liście klonu Flamingo

Klon jesionolistny Flamingo ma parę wad – kiedy jest już dorosłym drzewem, jego gałęzie mogą być łamliwe. Ich kruchość może się ujawniać pod wpływem silnych wiatrów czy zalegającego na konarach śniegu. Dodatkowo jest drzewem krótko żyjącym.

korona drzewa

korona zielono-białego klonu

Klon ten dobrze wygląda posadzony jako solitier lub dodatkowo podsadzony niskimi roślinami, np. żurawkami, funkiami. Ciekawie się też komponuje z kolorowymi kwiatami portulaki.

SKOMENTUJ:)

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *