Donice na taras i nie tylko

utworzone przez lip 1, 20130 komentarzy

Wraz z nastaniem sezonu letniego, na moim tarasie pojawiły się ekskluzywne donice stalowe 🙂 Ujęły mnie swoją prostotą, elegancją i dużymi rozmiarami.

Nie lubię się rozdrabniać. Wolę postawić dwie sztuki, zamiast 5, ale za to doskonale dopasowane kształtem i kolorem do elewacji domu. Jestem nimi zachwycona. Nie są zbyt ciężkie, łatwo się czyszczą i zawsze dobrze wyglądają. Ich dodatkowym atutem są wyjmowane wkłady, które ułatwiają sadzenie roślin, ich wymianę czy pielęgnację.

Moje donice są wąskie i wysokie, dlatego w lecie wybrałam dla nich rośliny przewieszające się. Wsadziłam w nie czerwone werbeny, które niestety następnego dnia mocno zbił grad 🙁 Jeżeli one się nie odbudują, to na ich miejsce wskoczą osteospermum. Niestety sezon na sadzonki kwiatów balkonowych chyba już minął, bo nigdzie nie mogę dokupić tych werben.

 

moje donice w kolorowym towarzystwie

A może donice obsadzić trawami ozdobnymi lub różami? Muszę się jeszcze zastanowić z czym je zestawić , tak by kompozycja była udana. W tamtym roku miałam w donicy białą pelargonię, która kwitła całe lato i super zdobiła taras.

na tle ciemnej donicy świetnie wyglądają białe osteospermum i pelargonie bluszczolistne

 
 
 A gdyby ktoś z Was szukał donicowych inspiracji, polecam www.donicestalowe.pl
i fajnie napisany poradnik, a w nim wskazówki jak je użytkować, by służyły nam jak najdłużej.

Pozdrawiam wszystkich ogrodomaniaków 🙂

SKOMENTUJ:)

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *